zástupcovia do žšr 2019 2020 jpg

Žiacka školská rada v súlade so svojím štatútom vyhlasuje voľby do Žiackej školskej rady pre školský rok 2019/20.

Kandidáti sa registrujú osobne u Petronely Ballovej (9.A) v termíne do 14. júna 2019.

Voľby prebehnú 17. júna 2019 po triedach, volebná komisia počas stanovenej vyučovacej hodiny príde vyzbierať hlasovacie lístky.

plagat TMG 2019 1

Aj naša škola sa prostredníctvom aktivít žiackej školskej rady zapojila do zbierky Modrý gombík 2019 pod záštitou medzinárodnej organizácie UNICEF. Finančný výťažok je určený na pomoc deťom v Doneckej a Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny.

Niekoľkoročný vojenský konflikt vážnym spôsobom sťažuje každodenný život viac ako troch miliónov ľudí, najmä detí.

Vyzbierané peniaze poslúžia na obnovu vojnou poškodených škôl na zabezpečenie pitnej vody, sanitárnych zariadení, či elektriny alebo kúrenia.