logoPri príležitosti 19. novembra - Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí sa naša škola zapojila do už 6. ročníka Bubnovačky "Aby bolo deti lepšie počuť."

Počas minulých ročníkov bubnovalo viac ako 24 000 detí a dospelých.

Dnes sme sa zapojili aj my a vďaka našej škole bol počet minimálne o 500 ks 😊 detí ešte väčší.

"Bubnovačka“ prebiehala na školskom dvore v čase od 10:00 hodiny.  Deti bubnovali na rôznych bubnovacích hudobných nástrojoch, vedrách, hrncoch, s vareškami, s plastovými fľaškami...

Ukázali sme všetkým, že deti a ich hlas sú pre nás dôležité!

zástupcovia do žšr 2019 2020 jpg

Žiacka školská rada v súlade so svojím štatútom vyhlasuje voľby do Žiackej školskej rady pre školský rok 2019/20.

Kandidáti sa registrujú osobne u Petronely Ballovej (9.A) v termíne do 14. júna 2019.

Voľby prebehnú 17. júna 2019 po triedach, volebná komisia počas stanovenej vyučovacej hodiny príde vyzbierať hlasovacie lístky.

plagat TMG 2019 1

Aj naša škola sa prostredníctvom aktivít žiackej školskej rady zapojila do zbierky Modrý gombík 2019 pod záštitou medzinárodnej organizácie UNICEF. Finančný výťažok je určený na pomoc deťom v Doneckej a Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny.

Niekoľkoročný vojenský konflikt vážnym spôsobom sťažuje každodenný život viac ako troch miliónov ľudí, najmä detí.

Vyzbierané peniaze poslúžia na obnovu vojnou poškodených škôl na zabezpečenie pitnej vody, sanitárnych zariadení, či elektriny alebo kúrenia.