H. Kubin 26O knihe sa hovorí, že je najlepší priateľ človeka. Každý ju však vníma inak. Pre niekoho znamená zdroj múdrostí, pre iných znamená moc premeniť zlú náladu za dobrú. Nájdu sa aj takí, ktorým kniha pomáha rozvíjať ich fantáziu a predstavivosť. S dokonalou interpretáciou diela vieme vyčarovať nejeden krásny umelecký zážitok. Aj v našej škole sme sa mohli presvedčiť o tom, že máme veľa talentovaných žiakov, ktorí dokázali oživiť umelecký text a zaujať všetkých poslucháčov. Dňa 19.2.2020 sme zorganizovali školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, kde sme si vypočuli veľa pozoruhodných ukážok z oblasti poézie a prózy. Svojimi výkonmi sa tak dievčatá a chlapci postarali o radosť, úsmev a zážitok všetkým prítomným. Žiaci druhého stupňa boli rozdelení do dvoch kategórií podľa veku. V okresnom kole budú našu školu reprezentovať žiačky: Sarah Ďuriková, Aďka Frniaková, Lucka Harvancová, Terezka Sedliaková.

Všetkým zúčastneným blahoželáme a dievčatám naďalej držíme palce! FOTO

Umiestnenie:
II. kategória (5. - 6. ročník)
POÉZIA:
1. Terezka Sedliaková
2. Simon Gabriel Gašpierik
3. Miška Hulínová
    Jakub Oriešek
PRÓZA:
1. Lucia Harvancová
2. Katka Ďurajková
3. Sárka Setnická

III. kategória (7. - 9. ročník)
POÉZIA:
1. Aďka Frniaková
2. Paťka Pribilová
3. Šárka Harmečková
PRÓZA:
1. Sarah Ďuriková
2. Daniel Ciesarik
3. Ema Ondrušová