Viedeň 1Vo  štvrtok  28. novembra  si 43 žiakov našej školy splnilo svoje cestovateľské sny. V skorých ranných hodinách sme prekročili hranice Rakúska a našou prvou zastávkou sa stala čokoládovňa v Kittsee.  V rodinnej firme sme si pozreli výrobu čokoládových dobrôt, ochutnali ich  a samozrejme nakúpili aj pre našich najbližších. Odtiaľ sme zamierili rovno do hlavného mesta Rakúska – Viedne. Autobus nás vyložil pred prírodovedným múzeom, kde sme si pozreli rozsiahle zbierky archeologických vykopávok, minerálov a rôznych druhov zvierat. Prešli sme sa aj po námestí Márie Terézie a urobili si spoločnú fotografiu pri jej soche. Okrem toho sme videli zámockú rezidenciu Hofburg, poprechádzali sme sa po ulici Graben a dostali sme sa i k najväčšej katedrále Viedne – Dómu svätého Štefana. Vo večerných hodinách sme navštívili  aj najväčší vianočný trh pred radnicou, kde sme ochutnali vianočné dobroty a zažili neopakovateľnú atmosféru Vianoc. FOTO