30629002 10208737567715257 9164410742995156992 n11. apríla 2018 sa žiaci 4.- 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Budapešti. Už o pol šiestej ráno  sa dva autobusy vydali smerom do hlavného mesta Maďarska.

Prehliadku mesta sme začali na Námestí hrdinov, kde sme si prezreli sochy  významných kráľov a osobností maďarských dejín. Odtiaľ sme sa presunuli na nádvorie hradu Vajda a vstúpili sme i do prijímacej haly  Széchenyho kúpeľov. Autobusom sme potom absolvovali prehliadku hlavných ulíc a tried mesta, prešli sme Andrássyho ulicou, dlhou dva kilometre, a dostali sa do budinskej časti mesta. Tu sme navštívili Rybársku baštu, odkiaľ sme mali nádherný výhľad na mosty, Parlament, historické a moderné budovy mesta. Pri prezidentskom paláci sme si pozreli i výmenu stráží.

Po prehliadke mesta sme sa dostali do Tropicaria a Oceanária, ktorého expozície sa nachádzajú v obchodnom centre Compana. Tu sme mohli vidieť  tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta, aligátory. Najviac sa deťom páčili žraloky plávajúce v obrovskom akváriu s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom a v jednej nádrži sa dokonca mohli dotýkať a kŕmiť raje. Vo večerných hodinách sme sa šťastne vrátili domov plní zážitkov a dojmov z prežitého dňa. Pozri foto.