hkS príchodom jari sa odnepamäti spája aj významný deň pre milovníkov poézie a prózy, oslava umeleckého slova - Hviezdoslavov Kubín. Okresné kolo recitačnej súťaže je prehliadkou najlepších žiakov z okresu. Sme radi, že našim recitátorkám Hviezdoslavove hviezdy šťastia priali, ba priam presvedčivo potvrdili básnikove slová: „Všetko čo dávam, dávam z úprimnosti duše..." Srdečne blahoželáme Sofinke Gabajovej k 1. miestu (1. kategória, próza), Danke Kolkusovej k 3. miestu (2. kategória, poézia), Aďke Frniakovej k 2. miestu (3. kategória, poézia) i Karolínke Čičkovej k pochvalnému uznaniu za pekný umelecký prednes (3. kategória, próza). Ďakujeme všetkým zúčastneným za dôstojnú reprezentáciu školy a Sofinke želáme veľa šťastia v ďalšom kole súťaže!

basket dievcata005Výborný výkon našich basketbalistov nasledovali dievčatá, ktoré nás pod vedením Ing. I. Maceka potešili 3.miestom. Bronzový pohár do našej vitríny úspechov priniesli Nelka Ballová, Lucka Furgaláková, Kaja Čičková (9.A), Nelka Hrabovská, Peťa Valientová (8.A), Vaneska Petrovská, Ninka Tarabíková (8.B) a Paulínka Mičienková (6.B). Dievčatám prajeme v živote správne rozhodnutia, presné prihrávky a úspešnú streľbu… foto

basketbalŠportové šťastie nám bolo naklonené aj 13. februára na okresnom kole v basketbale. Dribling, prihrávky, streľba, aktívna obrana nás priviedli k získaniu 2. miesta. Strieborný tím pod vedením Ing. I. Maceka tvorili: David Labuda, Tomáš Bologa, Damián Kaštan (9.A), Pavol Pavlík, Marek Makyňa (9.B), Samuel Seddaoui (8.A), Matej Zajac (8.B) a Jakub Masiarik (7.A). Blahoželáme...

pingpong 201924. január sa pozrel do našej školy bronzovým úsmevom. Družstvo dievčat Erika Bernátová, Lucka Mišutková (8.A), Zuzka Palčeková a Vaneska Petrovská (8.B) vybojovali pre nás 3.miesto v okresnom kole stolného tenisu pod vedením Ing. Maceka. Hoci sa chlapcom Juraj Kamas, Damián Kaštan (9.A), Marek Makyňa, Pavol Pavlík (9.B) až tak veľmi nedarilo, pyšní sme na všetkých, ktorí reprezentovali naše farby...

kolsk pohr 6Deň 19. 4. 2018 bol pre futbalistov našej školy úspešným dňom. Na futbalovom ihrisku v Predmieri odohrali vzájomné zápasy so ZŠ Predmier, ZŠ Veľké Rovné a ZŠ Štiavnik o Školský pohár Slovenského futbalového zväzu. Všetky zápasy vyhrali a podarilo sa im nastrielať 14 gólov. 

Veľké sklamanie nastalo až vo finále, keď so ZŠ Súľov prehrali o jeden gól. Takže nakoniec si odniesli pohár za krásne a zaslúžené 2. miesto.

Všetkým futbalistom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy - Tomáško Čuraj, Oliver Drevenák, Šimon Pinčík, Mathias Gališ, Matej Huboňa, Patrik Chlebina, Jakub Masiarik, Jurko Kaluža, Kristián Vrbka, Matej Zajac. fotogaléria

 

cezpoľný beh 2017Kaplnka v Bytči sa dňa 5.10.2017 stala športovým areálom, ktorý sa zaplnil bežcami z celého Bytčianskeho okresu. Chlapci aj dievčatá i napriek nepriaznivému počasiu zvládli náročnú a mokrú trať. Trať absolvovali nielen v areáli Kaplnky, ale aj na blízkom poli.

Dievčatám Paťke Pribilovej, Nelke Ballovej a Simonke Pinčíkovej prialo šťastie a skončili na peknom 2. mieste. GRATULUJEME!!!

Chlapcom Damiánovi Kaštanovi, Kristiánovi Hujovi a Samuelovi Seddaouimu sa nedarilo, ale i tak im ďakujeme za reprezentáciu školy.

foto