SM GIF

V polovici decembra sme priniesli informáciu o urputnom zápolení našich najlepších triednych recitátorov v prednese povestí v súťaži - Šaliansky Maťko, ktorá je už 27 rokov v kalendári literárnych súťaží žiakov základných škôl. Minulý týždeň víťazi jednotlivých kategórií školského kola predviedli svoje umenie v okresnom kole.

V I. kategórii OK našu školu reprezentovala Nelka Štefániková z 3.B. Vo vyrovnanej konkurencii obsadila krásne 2. miesto. GRATULUJEME!

V II. kategórii OK našu školu zastupoval Šimonko Holáčik zo 4.B. a umiestnil sa na 3. mieste. GRATULUJEME!

Naučiť sa naspamäť dlhú povesť nie je ľahké,  pretože to stojí veľa trpezlivosti, času a hlavne dobrú pamäť. Predniesť svoju ukážku pred obecenstvom si však vyžaduje veľkú odvahu. A naši žiaci jej v sebe našli dostatok na to, aby so cťou reprezentovali našu školu a aj takýmto spôsobom budovali jej dobré meno. Za ich úsilie im patrí veľké poďakovanie! 
Ďakujeme aj ich pani učiteľkám, ktoré ich na túto súťaž pripravovali, cibrili s deťmi každé jedno slovíčko, nezabúdali na bodku, čiarku, otáznik. Úspech súťažiacich nás teší a veríme, že bude tou správnou motiváciou aj pre ostatných žiakov, aby sa do podobných súťaží aj naďalej zapájali ako doposiaľ.