MDDKDetský svet odnepamäti túži po dobre, spravodlivosti a láskavom slove. Starší žiaci síce už nečítajú literatúru pre najmenších, avšak počas Medzinárodného dňa detskej knihy vdýchli nestarnúcim dielam, ktoré preveril najväčší kritik – čas, opäť život. Príbehy o ČIN-ČIN-ovi, Mechúrikovi Koščúrikovi a Guľkovi Bombuľkovi oslovili našich najmladších žiakov – prváčikov i druháčikov, ktorí so zatajeným dychom a úsmevom na perách pozorne počúvali rozprávky od svojich starších súrodencov, kamarátov či spolužiakov. Niektorí, pravdaže, nedokázali odolať a museli presvedčiť skúsenejších, že aj oni vedia ukážkovo čítať.:) Silným emotívnym zážitkom pre druhákov bola i netradičná hodina so siedmačkou Adelkou, nadšenkyňou fantasy literatúry. Prezentáciou literatúry o H. Potterovi, ba aj predstavením čarovných predmetov ich aspoň nachvíľu preniesla do sveta kúziel, boja dobra a zla. Počas nášho týždňa detskej knihy sme sa všetci presvedčili o jej zázračnej moci, o tom, že literatúra dokáže viesť dialóg, spájať, ba priam rozžiariť detské srdcia. Presvedčili sme sa o tom, že k detskej literatúre sa môžu v úlohe kritického čitateľa kedykoľvek vrátiť aj tí, ktorí z nej „už dávno vyrástli“. Kvôli harmonickému svetu, ktorý nám zaručene ponúka, sa to určite oplatí! fotky