Vážení rodičia,

aj v šk. r. 2020/21 má Vaše dieťa možnosť zmysluplne tráviť svoj voľný čas a navštevovať záujmové krúžky. Budú ich viesť pedagógovia našej školy v budove základnej školy.

Vaše dieťa prinieslo domov vzdelávací poukaz, ktorý ho oprávňuje vybrať si z ponuky krúžkov. Krúžok, o ktorý má dieťa záujem, označte v zozname krúžkov hviezdičkou. Z ponuky krúžkov so vzdelávacím poukazom si žiak vyberie najviac jeden krúžok. Krúžky budú bývať v čase od 13:30 do 15:00 hod..

danBrány škôl sa dnes po dlhšom čase opäť otvorili. Začal sa nový školský rok 2020/21. Slávnostné otvorenie roka sa konalo v triedach, hneď v úvode báseň Prvý september predniesla tretiačka Stellka. Žiakom, rodičom a zamestnancom školy sa prostredníctvom školského rozhlasu prihovorila riaditeľka školy PhDr. Mária Torousová. Privítala všetkých, no najmä našich prváčikov, ktorí v tomto roku nastúpili do 3 prváckych tried. Potom prišiel na rad slávnostný sľub a tradičná prvácka pasovačka za žiakov našej školy.

 

Tohtoročný poprázdninový návrat žiakov do škôl bol iný – netradičný. Sprevádzali ho viaceré hygienické a bezpečnostné opatrenia. Napriek tomu veríme, že bol pre všetkých slávnostný a nezabudnuteľný. FOTO

Recyklohry 0Naši úžasní žiaci zmýšľajú ekologicky aj v tomto náročnom období, keď sme všetci doma. Dôkazom toho sú ich vlastné Recyklorúška, ktoré si sami vyrábali z  rôznych materiálov, ktoré doma našli. Ušili veľa krásnych rúšok, ktorými môžu pomôcť chrániť seba aj svoje okolie. Niektorí žiaci boli natoľko kreatívni, že si pri výrobe poradili aj bez ihly a nite - jednotlivé vrstvy spojili zošívačkou alebo k rožtekom látky priviazali stužku, ktorú si potom zaviazali za hlavou. Do vyrábania vlastných rúšok sa zapojili takmer všetci žiaci druhého stupňa. 
Okrem toho sa nám aj v čase pandémie podarilo odovzdať na recykláciu 184 starých mobilných telefónov, čím sme nepochybne tiež pomohli planéte. Veľkou mierou sa o to pričinil Peter Križňan zo 6.A, ktorý priniesol až 125 ks starých mobilov. Za všetky odovzdané mobily ďakujeme! FOTO

MS 0Majstrovstvá sveta hasičov sa konali v  Saratove  ešte v septembri minulého roku. Na tomto veľkom podujatí nechýbali ani  naše dve žiačky, Petra Literová z 8.B a Ema Litvíková z 9.B triedy. Dievčatá súťažili v 4 disciplínach - vo výbehu na hasičskú cvičnú vežu, v behu na 100 metrov cez prekážky, v štafete 4x100 metrov a v požiarnom útoku. So svojím družstvom sa umiestnili na druhom mieste a  z ruského Saratova  si odniesli strieborné medaily a titul vicemajsteriek sveta.
Vo februári boli obidve naše žiačky pozvané do Bratislavy, kde sa dostali vďaka úspešnej reprezentácii našej krajiny na spomínaných majstrovstvách sveta. Do ich zbierky pribudli vzácne plakety od ministerky vnútra Denisy Sakovej a prezidenta hasičov Pavla Nereča. Našim dievčatám ďakujeme za peknú reprezentáciu. foto

DSC04634našej škole to naozaj žije. Máme v nej ukrytých veľa talentov. Niekto ukáže svoj talent štetcom, loptou a       iný hlasom. A veruže je sa na čo pozerať a tento týždeň hlavne bolo čo počúvať i u nás na I. stupni. .
Milovníci populárnej hudby opäť  po roku rozžiarili „hviezdne nebo“ školy . HVIEZDIČKÁRI – ako sa už medzi   sebou voláme -  postupne zasvietili svoje hviezdičky v dvoch kategóriách. V prvej si zmerali svoje sily žiaci prvého   a druhého ročníka, no a  druhú kategóriu tvorili zas tretiaci so štvrtákmi.  Odvaha súťažiacim naozaj nechýbala.   Pred   porotou a obecenstvom zaspievali piesne od Martina Madeja , Kristíny, Simy Martausovej, Darinky   Rolincovej  či Karla   Gotta – dovolíme si tvrdiť najväčšieho fenoména pop music.  No nezľakli sa ani angličtiny   a predviedli pesničky aj   v tomto cudzom jazyku. Jednou z nich bol song DANCE MONKEY, ktorý roztlieskal nielen   divákov ale aj porotu. Vybrať tých najlepších spevákov, bolo skutočne orieškom.

Superstar logo„Spevák je ako maliar, ktorý prostredníctvom svojho hlasu maľuje obraz plný vznešených citov.“ (Martin Kurek)

Aj v našej škole máme veľa šikovných žiakov, maliarov, ktorí pomocou svojho hlasu maľujú obraz plný ľubozvučných tónov. V jedno krásne slnečné popoludnie si zmerali sily v súťaži SUPERSTAR speváci z II. stupňa.  Mohli sme počuť piesne od slovenských aj anglických interpretov. Tento rok bol však v niečom iný. Po prvýkrát zaznela aj chorvátska pieseň v podaní Ninky Kuceljovej. Porota to mala veľmi náročné, pretože tento ročník boli výkony našich žiakov veľmi vyrovnané. Zvíťaziť však mohol iba jeden. A tak sa tohtoročnou školskou SUPERSTAR stala Sofia Vyšná. Druhé miesto obsadila Miška Michútová a krásne tretie miesto patrilo Radke Červencovej.  Víťazke a všetkým účinkujúcim gratulujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie s populárnou piesňou o rok. FOTO

Príbeh mimozemšťana Alina, ktorý pristál na našej planéte, živí sa výhradne hliníkom a my, jeho priatelia, mu z neho pripravujeme dobroty, poznáme. Je za ním ukrytá snaha vypestovať jeden zo základných návykov moderného človeka - triedenie odpadu. Odpad je vážnym problémom našej civilizácie. Každý deň vyhadzujeme papier, kov, sklo, plasty... Na jednej strane sú to odpadky, na druhej strane cenné zdroje. Napríklad zo 670 recyklovaných hliníkových plechoviek (toľko plechoviek váži asi 24 kg) môže vzniknúť jeden bicykel. Kto triedi odpad, ten šetrí prírodné zdroje, energiu, znižuje znečistenie ovzdušia, vody...., jednoducho, správa sa ohľaduplne k životnému prostrediu.
V prvom  polroku sme na našej škole vyzberali 200 kg hliníka. Teda mohlo vzniknúť 8 nových bicyklov. Všetkým, ktorí prispeli a prispejú prinesením hliníkových viečok z jogurtov, syrov, šalátov, hliníkových obalov z čokolád, paštét, plechoviek z rôznych nápojov..., veľmi pekne ďakujeme!!!!  ZBER POKRAČUJE ĎALEJ.

Najlepší "zberači" našej školy za prvý polrok:

karnevall

Boli masky, veľký bál, bol to super karneval!

Fašiangy sú obdobím radosti a zábavy. Aj v našej škole sa dňa 7. 2.2020 ozývala hudba a šťastný smiech detí. Konečne nastal deň dlho očakávaného karnevalu. Originálne masky -  princezné, šašovia, vojaci, zbojníci, ale i práčka a suché WC súťažili a vytrvalo tancovali. Porota to mala veľmi ťažké, ale nakoniec vybrala.
Top maskou sa stal Šimonko Nedbal z 1. B triedy, Kreativko masku vyhrala Gia Nerglová z 3.B triedy, Parketovým levom sa stal Tomáško Dobeš zo 4. B, Parketovou levicou sa stala Nelka Šamajová z 2. A triedy. Porota si nemohla nevšimnúť i ďalšie nápadité doma vyrobené masky a odmenili ešte dve - Šimonka Bryndziara z 2. A triedy a Nellku  Mravcovú z 1. B triedy.
Každá maska si svoju odmenu našla v zázračnej škatuli, no najkrajšou odmenou boli rozžiarené očká a pekný zážitok z karnevalu.  FOTO

VratmeVaneska, Adelka, Mirka, Ninka, Lucka, Zuzka, ale aj Samuel, Majo, Matej, Erik a mnohí ďalší ôsmaci i deviataci neváhali ani tento rok a zapojili sa do známej online literárnej súťaže s celoslovenskou pôsobnosťou. Spoločne s ostatnými spolužiakmi zverejnili príbehy z kníh v podobe recenzií, ponúkli tak vlastný názor a odporúčania pre ostatných nádejných čitateľov, ktorí sa rozhodujú, ktorej knihe dajú v najbližšom období šancu.:) Držme im palce, aby sa na nich aj tento školský rok usmialo šťastie v podobe knižných balíčkov, encyklopédií, tabletov či čítačiek e-kníh!

Mladí priatelia, chválime vás a veríme, že budete dobrou inšpiráciou aj pre ďalších nerozhodných...

Príspevky našich žiakov a pravidlá súťaže si môžete pozrieť na www.vratmeknihydoskol.sk.