Sviatky radosti a pokoja sa skončili a my sme opäť nabehli na dištančné vyučovanie. Keďže nám situácia s koronavírusom stále nedovolila stretnúť sa v škole a zažiť spolu veľa zábavy, pokračovali sme v našich už tradičných online hodinách prostredníctvom aplikácie zoom. Prišiel však čas, kedy žiaci zažívajú veľa stresu z blížiaceho sa vysvedčenia. A práve v tento čas sa rozhodla pani Perinbaba navštíviť nás! Konečne napadol prvý sneh v tomto roku, a tak triedna pani učiteľka 6.B vymyslela  na triednickej hodine výzvu pre svoje dietky, aby aspoň na chvíľočku vystriedali dlhé sedavé dni pred počítačom. Ich úlohou bolo postaviť čokoľvek zo snehu, čo nám možno pripomenie súčasný koronový svet. Žiaci výzvu s radosťou prijali a so snehom sa poriadne vyhrali! Na ďalšej hodine spoločne hlasovali o najlepší výtvor, ktorého autor bude odmenený ihneď po návrate do školy. Všetky výtvory boli nádherné, a tak si pochvalu zaslúžia všetci zúčastnení. Víťaz však môže byť len jeden a ním sa stal Marián Gaňa! Na druhom mieste sa umiestnila Tamarka Bednárová a tretie miesto obsadili dvaja žiaci: Dianka ButkováMaxim Dvorák. Všetkým srdečne gratulujeme! :) Foto

Pre väčšinu detí znamenajú vianočné prázdniny oddych v podobe pozerania rozprávok v televízii, celodenný spánok alebo hranie sa počítačových hier. Niektorí si však krátia chvíle relaxom pri dobrej knihe. Triedna pani učiteľka preto vymyslela svojej 7.A prázdninovú súťaž o najväčšieho knihomoľa. Mnohí žiaci nezaháľali a okamžite sa s veľkou radosťou pustili do čítania svojich obľúbených kníh. Spomedzi všetkých snaživých žiakov sme našli víťazku – Mišku Hulínovú, ktorá prečítala neuveriteľných sedem kníh, kde zaradila aj knižku od Wiliama Shakespeara. Miške srdečne gratulujeme a po návrate do školy ju čaká od nás milá odmena. 

Tvorcovia projektu Recyklohry v minulom školskom roku vyhlásili súťaž v zbere starých mobilov s názvom Starý mobil sem!
Do súťaže sa zapojila aj naša škola, ktorá odovzdala dokopy 184 ks starých mobilných telefónov. Na prelome rokov bola táto súťaž vyhodnotená a naša škola sa umiestnila medzi 50 najúspešnejších škôl na Slovensku.

Autori súťaže tiež ocenili aj 50 najlepších zberačov, medzi ktorými je aj Peter Križňan zo 7.A, ktorý do školy priniesol úctyhodných 125 ks starých mobilov, za čo bude odmenený novým tabletom.

Ocenenému zberačovi srdečne gratulujeme!

pf 2020

Tento rok nám všetkým priniesol do škôl viacero prekážok, čo sa dotklo aj triedneho kolektívu. Nemôžeme sa osobne vidieť, počuť a porozprávať sa o svojich zážitkoch. Bohužiaľ, zatiaľ sme najviac ukrátení o tie spoločné zážitky z triedy. V tento predvianočný čas by sme si v triede navodili príjemnú atmosféru a rozdávali si navzájom lásku, porozumenie a pre potešenie aj milé darčeky. Žiaci v 7.A však tvoria perfektný kolektív aj na diaľku a spoločne sa cez videohovor dohodli, že sa aspoň obdarujú pohľadnicou. Žiaci si na online hodine za pomoci triednej pani učiteľky medzi sebou vylosovali kamaráta, ktorému mali pohľadnicu poslať.  Pohľadnicu žiaci vyrábali vlastnoručne - kreslili, lepili, strihali. Niektorí siedmaci si vyrobili aj obálku, do ktorej ukryli svoju pohľadnicu.  Radosť z vyrábania či doručenia bola obrovská. Nezaháľala ani triedna pani učiteľka, ktorá taktiež obdarila svoje dietky z triedy milým pozdravom do ich poštových schránok.Foto

mikulas obrMikuláš ani tento rok nezabudol na žiakov zo ZŠ na Ul. E. Lániho v Bytči. Pandémia je pre neho síce problém, ale nie neriešiteľný. Len čo sa rozžiarila majestátna jedlička na školskej chodbe, Mikuláš v sprievode čerta a anjela vstúpili do tried, aby potešili a balíčkami obdarili našich najmenších. Veselý online príhovor venovali aj žiakom, ktorí sa v tomto pandemickom čase učia z domu.

Ďakujeme p. primátorovi Ing. Minárčikovi, riaditeľke školy PhDr. Torousovej a rodine Játyovej za spoluprácu pri organizovaní tejto tradičnej školskej akcie. FOTOGALÉRIA

LaurinkaGrafický program RNA (Revelation Natural ART) je jedným z obľúbených programov, ktorý  využívajú žiaci 1. stupňa na hodinách informatiky. Bohatá ponuka nástrojov ponúka žiakom správnym ťahom myši ovládať základné nástroje, rozumieť ich funkciám a vytvárať jedinečné obrázky.

Nech sú práce z dielne žiakov 4. B milou pozvánkou pre blížiacu sa návštevu dedka Mikuláša! FOTOGALÉRIA

hlboke1"Vážená pani riaditeľka, minulý piatok popoludní sme s kamarátkou navštívili obec Hlboké nad Váhom. Počasie bolo krásne, a tak sme sa vybrali na prechádzku k Hlbockému vodopádu. Cestou späť sme v lese postretli  trojicu detí, ktoré usilovne s lopatkami čistili potôčik zapadaný lístím, aby mu uvoľnili prietok a nerozlieval sa na chodník. Nedalo nám a pristavil sme sa. Deti, žiaci šiesteho ročníka - ako sme neskôr zistili, nám povedali, že chodia k vodopádu už od leta. Snažia sa Hlbocký potôčik udržiavať, aby ho nezanášalo blato, lístie a odpadky a aby sa voda nestrácala. Boli veľmi komunikatívni. Dozvedeli sme sa od nich mnoho zaujímavostí, napr. že pri vodopáde a v okolí sa nakrúcalo niekoľko rozprávok a poradili nám, čo všetko v obci môžeme navštíviť. Títo podarení teenageri nám totálne vyrazili dych. Dobrovoľne vymenili virtuálny život za ten reálny a robili niečo užitočné pre nás ostatných... to sa dnes u mladých ľudí vidí zriedkavo. Je to pekná vizitka rodičov, školy i obce, no najmä ich samých. Veľká pochvala patrí Nelke Hofericovej, Regine Križaníkovej a Sebastiánovi Gaňovi, žiakom 6. ročníka ZŠ na Ul. Lániho v Bytči. 
Myslíme, že si zaslúžia trocha popularity, preto vás chcem poprosiť o zverejnenie tohto listu na vašej fb, prípadne webovej stránke školy. Ďakujeme!

S pozdravom Helena Pajerová Makov a Iveta Bobulová Čierne pri Čadci."

Táto pochvala mi prišla dnes do mailovej pošty. Sme radi, že našu školu navštevujú žiaci, ktorým nie je ľahostajné, ako vyzerá prostredie, v ktorom žijú!

IMG 7435 1torta

 

 

 

 

Zvykáme si ...

Nová trieda, noví spolužiaci, noví učitelia, nové pravidlá ...

Na toto všetko potrebujeme čas, ... a po mesiaci sme zhodnotili a motivovali sa :), tu je vaša sladká odmena 5.B!