Snimka obrazovky 2019 08 04 o 13.06.54Vaneska Petrovská, žiačka našej školy, sa svojimi výkonmi zaradila medzi najväčšie talenty horskej cyklistiky Slovenska i sveta. Počas predchádzajúcich mesiacov sa stala majsterkou Slovenska, Európy i sveta.

Sme na ňu všetci veľmi pyšní, BLAHOŽELÁME!!!

Pozrite si jej víťaznú jazdu

DSCF2583Skončil sa ďalší školský rok a rozlúčiť sa s ním prišli pedagógovia, žiaci, rodičia a vzácni hostia, pán primátor mesta Bytče, pán Miroslav Minárčik a bývalý žiak, pán Peter Koiš. Tento školský rok bol pre nás všetkých výnimočný. Oslávili sme 90. výročie našej školy a celý rok sme venovali našej jubilantke.

Sme hrdí na všetky deti, ktoré povyhrávali vedomostné, športové, recitačné súťaže na okresných i krajských kolách. A tento školský rok bol pre nás opäť mimoriadne úspešný! Právom im patrí naše poďakovanie vo forme knižnej odmeny.

Žiakom, ktorí opúšťajú brány našej školy, želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu. A nám všetkým prajeme, nech dni voľna sú plné oddychu, slnka a veselých zážitkov! FOTO

IMG 20190619 114636 copmress1Olympijský klub Žilina a  Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity usporiadali  v stredu 19. júna atletické podujatie pre deti a mládež "Beh olympijského dňa", ktorého sa úspešne zúčastnili aj naši športovci vo svojich kategóriách.

1. miesto - Paťka PRIBILOVÁ

4. miesto - Dorotka SALÁŠKOVÁ

______________________________________

4. miesto - Samko SEDDAOUI

6. miesto - Maťo ZAJAC

Blahoželáme!

logo

Inkluzívne telovýchovné vzdelávanie sa i prostredníctvom Kinballu dostalo do našej školy. Našimi hosťami boli žiaci Spojenej školy  internátnej na Mičurovej ulici v Bytči - spoločné učenie sa žiakov s postihnutím s bežnou žiackou populáciou. Vzájomná hra, zmiešané družstvá oboch škôl, chuť odovzdať a podeliť sa o "nové" len potvrdili vyspelosť a pripravenosť našej školskej spoločnosti na inklúziu. foto

banner cena

V našej škole sa hýbe každý, šport je cool a to NAVŽDY a NAVŽDY aj workoutové ihrisko v hodnote 5000€!

2. miesto spomedzi 53 škôl z celého Slovenska v súťaži ALL STAR SCHOOL!

ĎAKUJEME!

20190522 133355V stredu popoludní 22. mája chlapci piateho až siedmeho ročníka odohrali medzi sebou futbalové zápasy. Plán bol uskutočniť turnaj na multifunkčnom ihrisku, ale keďže bolo upršané počasie, nestratili na nálade a stretli sa v telocvični. Atmosféra vládla pokojná a priateľská.

Po vzájomných zápasoch  1. miesto získala 7. B

2. miesto získala 6. A

3. miesto získalo zmiešané družstvo 5. A a 5. B

Všetkým chlapcom ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme! foto

piknik zmenTí, ktorí poskytujú knihám viac priestoru vo svojich životoch, neváhali a zmysluplne prežili voľné popoludnie na čitateľskom pikniku. Všetci prišli dobre pripravení - s knihou v ruke, otvorenou mysľou a záujmom podeliť sa o čitateľské zážitky... Spoločne sme nahliadli do sveta literatúry – zoznámili sme sa s populárnou, náučnou i motivačnou literatúrou. Nezabudli sme si vymeniť dobré tipy na čítanie, oboznámiť sa s čítačkami e-kníh a, samozrejme, prečítať si úryvky z tých knižiek, ktoré nás skutočne zaujímajú. Teší nás, že čítanie si nachádza svoje miesto u mladých ľudí; pre niektorých sa stáva ich denným rituálom, ba až duchovnou potravou.:)

maj 2019 mDni plné slnečných lúčov nám prezrádzajú, že jar definitívne zvíťazila nad zimou. Stromy sa zazelenali, čerešne pomaly zakvitli a v záhradách vykukli prvé kvietky. Nastal správny čas pre jednu z najkrajších a najfarebnejších tradícií na Slovensku.
Posledná aprílová noc nebola kedysi len taká hocijaká, obyčajná. Mnohé dievčence od nervozity neraz poriadne ani nespali. A dokonca ani mládenci, pretože tí im potajme stavali máje.
Máje sa stavali z dôvodu hojnosti, dostatku plodov a krmiva. Stužkami ozdobený strom symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy a oslavuje vitalitu nositeliek života, ich krásu a ženskosť.
Milé dievčatá našej školy! Zdravie, optimizmus a životný elán nám bude celý mesiac dodávať máj zasadený pod školskými oknami. V jeho zelenom vrcholci sa  trepocú pestré stužky, na ktoré si niektoré z nás potajme pripísali meno chlapca či blízkej osoby. Zdobenie mája sprevádzalo veselé folklórne vystúpenie pod taktovkou Mgr. A. Vozárikovej a potom to už bolo na silných ramenách našich mládencov na čele s pánom školníkom. FOTO

Za pomoc a ochotnú spoluprácu ďakujeme p. Ľ. Hrobárikovi a TS mesta Bytča...

den zeme 2019 4Naša modrá planéta sa zohrieva. Je plná plastového odpadu. Miznú lesy. Likvidujú sa lúky. Mení sa krajina. Príčinou sme my - ľudia.

22. apríla si už takmer päťdesiat rokov pripomíname Deň Zeme. Organizujú sa akcie upozorňujúce na krehkosť a zraniteľnosť Zeme, podujatia vyzývajúce k jej ochrane.

Naša škola sa tradične zapája do osláv Dňa Zeme. Tento rok naši žiaci vyčistili od odpadkov okolie školy, detské ihrisko pri poliklinike, areál zámku, park pri škole aj ihrisko Sokol. Pridali sa k tým, ktorým osud našej planéty nie je ľahostajný, k tým, ktorí si uvedomujú, že je dôležité, ako sa správame k životnému prostrediu, k svojej krajine, k svojmu domovu. foto

"My ľudia sme sa naučili lietať ako vtáci, potápať sa ako ryby, ostáva nám už iba naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia."