Slávnostné odovzdanie grantu O2 - Dobrý beh

SAMT

O2 prináša 24 Športových akadémií Mateja Tótha celému Slovensku a naša škola je jednou z nich!

Tím trénerov a odborníkov, vypracovali metodiku a súbor cvičení, ktoré podnecujú výkonnostný rast, ale hlavne dbajú na kvalitu pohybu, zdravý vývoj dieťaťa a celkovú radosť z pohybu. Tréningový program akadémie sa opiera o inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapeutie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie.

Jedinečný športový krúžok bude v škole k dispozícii bezplatne pre 20 detí mladšieho šk. veku v trvaní 1 školského roka.

Vo štvrtok 5. októbra 2017 navštívil osobne Matej Tóth našu školu a symbolicky odovzdal víťazný grant O2 – Dobrý beh. Prostredníctvom plakety, na ktorej je odtlačok Matejovho chodidla, zanechal na škole navždy svoju stopu a priamy odkaz na športovú motiváciu detí i mladých športovcov.

Nadácia pre deti Slovenska

20170929 103828

Prostredníctvom grantového programu Zdravotnej poisťovne Dôvera podporila Nadácia pre deti Slovenska 12 najlepších športovcov našej školy. Deti absolvovali komplexnú preventívnu telovýchovnolekársku prehliadku v zdravotníckom zariadení SPORTMED v Bratislave spojenú s diagnostikou trénovanosti. Ich pravidelný tréningový objem prináša výsledky v podobe úspešnej reprezentácie školy. Špecializované zdravotné a funkčné vyšetrenie poskytlo deťom informácie týkajúce sa ich aktuálneho zdravotného stavu i stavu trénovanosti.

Nové hračky v školskom klube

Začiatok roka bol pre deti zo školského klubu výnimočný. Slniečko svojimi lúčmi doprialo deťom pobyt vonku, ale jedným lúčom pošteklilo detské tváre aj po príchode do tried. Na stole ich čakalo milé prekvapenie. Nové hračky už netrpezlivo čakali na svojich majiteľov: plastelíny a nové modelovacie hmoty na tvorivú činnosť, logické hry. Chlapci sa potešili dominovej dráhe, novým skladačkám a futbalovým loptám. Vodové farby, pastelky, nožnice a lepy zas urobili radosť  zručným majstrom a umelcom. Vďaka sponzorom, ktorí vyčarili úsmev na detských tvárach sa oddychová a rekreačná činnosť v školskom klube detí môže rozvíjať plným náručím. Poďakovanie patrí:

Ľ. Fusko, Gfgroup Čadca

Mgr. Ľ. Marjak, Lumaco , Čadca

Ing. J. Válek, Energy Pro, Žilina

Ďakujeme sponzorom Žilinského kraja.  Veľmi by nás potešilo, keby takéto sociálne cítenie prejavili aj podnikatelia a firmy mesta Bytča. FOTO

Športujeme s radosťou

Piatok 29. septembra sa niesol v školskom klube detí v duchu „Športujeme s radosťou“. Športovali a súťažili deti 3. a 4. ročníkov. Cieľom športového popoludnia bolo vzbudiť záujem detí o pohyb a osvojiť si súbor nenáročných hier. Deti si rozvíjali schopnosť samostatne riadiť hru v kruhu spolužiakov, rozvíjali zmysel pre kolektívnosť, zmysel pre fair play či schopnosť oceniť kvality súpera alebo zmieriť sa s prehrou. Obiehanie okolo spoluhráčov; Streľba loptou  na cieľ; Tenisová  štafeta; Na jeleňov a   Puška s obručami – to boli disciplíny, v ktorých si žiaci zmerali svoje sily, šikovnosť a obratnosť. Aj keď nebolo možné, aby všetci boli víťazi, podstatné bolo, že deti spoznali nové hry a opäť strávili jeden deň zmysluplne - športovaním.  FOTOGALÉRIA

Jesenné účelové cvičenie

20170922 084542 mEvakuácia školy, uloženie zraneného do stabilizovanej polohy, znehybnenie zlomenín, prvá pomoc pri popáleninách či otrave, prenášanie azimutu z mapy do terénu či vyslobodzovanie osôb zo závalov - nielen tieto témy boli súčasťou dvojdňového účelového cvičenia. Jeho každoročná realizácia je povinnou súčasťou Štátneho vzdelávacieho programu v rámci prierezovej témy Ochrana života a zdravia. Hoci nám počasie v druhej polovici septembra veľmi neprialo, pri praktických plneniach úloh sa naše deti nedali zahanbiť. Teraz nás už nezaskočí žiadna mimoriadna udalosť :-) foto

Športová akadémia Mateja Tótha

21762416 1443246615764705 4007359938879308228 o

02 prináša 24 Športových akadémií Mateja Tótha celému Slovensku a naša škola je jednou z nich!

Olympijský víťaz a majster sveta Matej Tóth spúšťa celoslovenský detský projekt Športová akadémia Mateja Tótha, ktorej je O2 hlavným partnerom. Vďaka úspešnému projektu získala naša škola grant na športový program v réžii Mateja Tótha a jeho profesionálnych trénerov.

Jedinečný športový krúžok bude v našej škole k dispozícii bezplatne pre 20 detí mladšieho šk. veku (tj. 1. - 3. ročník) v trvaní 1 školského roka a to 2-krát do týždňa - každý pondelok a piatok, v čase od 15:00 hod. – 16:00 hod., pričom jedna tréningová hodina má 60 minút.

Súčasťou je tiež osobná účasť Mateja Tótha na vybranej hodine.

Rozbehni to pre zdravie

rozbehnitoBenefičný beh pre zdravie, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci na Vodnom Diele v Žiline, sa niesol v znamení pomoci pre malú Emku. Prišli sme si zasúťažiť na trati dlhej 2km a prostredníctvom štartovného podporiť toto podujatie.

V kategórií chlapci:
1. miesto: Matúš Haščík