pytagoriadaŠkolské kolo Pytagoriády sa pre staršie ročníky sa konalo o deň neskôr... Spomedzi 26 riešiteľov blahoželáme všetkým postupujúcim do okresného kola:

6. ročník: S. Sklenářová, V. Hôrečná, L. Harvancová, K. Záhonová

7. ročník: D. Dobroňová

8. ročník: D. Papučík

IMG 20191211 145546Žiaci  7.A si nevedeli predstaviť, že zlomky sa využívajú aj v každodennom živote. Preto sa rozhodli vyskúšať si to na vlastnej koži v kuchyni. Zlomky využívali na výpočet väčšej dávky muffinov. Ani si neuvedomili, ako ľahko a spontánne našli riešenie spotreby surovín. Hurá, ďalšia hodina na objavovanie matematiky v reálnom živote.  foto

20180319 084605125 žiakov našej školy sa zapojilo do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže, aby si preverili svoje matematické vedomosti a zručnosti s rovesníkmi nielen na Slovensku, ale v takmer celej Európe, Ázii, či Afrike. Táto najmasovejšia súťaž láka z roka na rok viac žiakov, ktorí bojujú o hodnotné ceny - napr. tablety. Ako klokani skákali, sa dozvieme 9. apríla.

torta7Šiestaci  sa nezľakli nového predmetu – Tvorba projektov a prvú projektovú prácu zvládli na výbornú. Hľadali najchutnejšie recepty, zisťovali a počítali rozpočet a na záver tortu aj „upiekli“ a vyzdobili. Nájsť tu najkrajšiu tortu nebolo  vôbec ľahké. Na pomoc sme prizvali celú školu, ktorá nám pomohla hlasovať o „najkrajšiu tortu“.

1. 1. miesto: Dominik Papučík
  2. 2. miesto: Marek Frolo