20180319 084605125 žiakov našej školy sa zapojilo do najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže, aby si preverili svoje matematické vedomosti a zručnosti s rovesníkmi nielen na Slovensku, ale v takmer celej Európe, Ázii, či Afrike. Táto najmasovejšia súťaž láka z roka na rok viac žiakov, ktorí bojujú o hodnotné ceny - napr. tablety. Ako klokani skákali, sa dozvieme 9. apríla.

torta7Šiestaci  sa nezľakli nového predmetu – Tvorba projektov a prvú projektovú prácu zvládli na výbornú. Hľadali najchutnejšie recepty, zisťovali a počítali rozpočet a na záver tortu aj „upiekli“ a vyzdobili. Nájsť tu najkrajšiu tortu nebolo  vôbec ľahké. Na pomoc sme prizvali celú školu, ktorá nám pomohla hlasovať o „najkrajšiu tortu“.

1. 1. miesto: Dominik Papučík
  2. 2. miesto: Marek Frolo