UVOD CVAGCudzí jazyk sa v našej škole učíme od prvej triedy. Počúvame, rozprávame, spievame, rozširujeme si slovnú zásobu. Ako však zistiť, či sme v cudzom jazyku dobrí? Ako zistiť, či sme lepší ako iní? Aj známky v žiackej knižke mnohé prezradia, ale tu bojuje, či vlastne „angličtinuje“, každý sám za seba. Práve preto sme sa dnes rozhodli, že si preveríme svoje vedomosti medzi triedami 4. A a 4. B v anglických krížovkách. Celú akciu spustila prezentácia o Londýne. Červené poschodové autobusy, červené telefónne búdky, ba aj červené poštové schránky, čierne taxíky, Big Ben a mnoho iných zaujímavostí, ktoré môžete nájsť iba v Londýne, navodili v triede tú správnu atmosféru. Ďalšiu aktivitu sme rozbehli počúvaním krátkych anglických rozprávok. Fígeľ bol v tom, že sme museli správne určiť názov rozprávky. Anglické pesničky, pri ktorých neostali v pokoji ani naše ruky a nohy, boli príjemným rozptýlením pred ďalším súbojom. Na rade boli slovíčka k jednotlivým témam krížoviek. Vo finiši na nás už čakali pripravené anglické krížovky a verte, bola to poriadna fuška.  A ktorá trieda bola lepšia? To vôbec nie je dôležité. Víťazmi sme boli všetci. Zdolali sme úspešne všetky prekážky, ktoré nám stáli pri samotnom lúštení a úspešne sme sa tak dostali do cieľa všetkých anglických krížoviek. CONGRATULATIONS!  foto