62452004 451968025365877 9166681505089454080 n1Výlety sú v plnom prúde...na tento sme veľmi dlho čakali. Viete prečo? Výlet tretiakov bol prepojený návštevou divadelného predstavenia a návštevou historického hradu. Predstavenie v Divadle Andreja Bagara v Nitre bolo nádherné. Rozprávka o Ferdovi Mravcovi nás všetkých natoľko zaujala, až sme zabudli dýchať. Nádherné scény, nádherné kostýmy, krásne piesne...po skončení predstavenia sme sa vybrali kráľovskou cestou na hrad. Ako prvý nás zastavil pán Corgoň. Jeho socha, ktorá podopiera roh historického domu je známa tým, že kto pohladká jeho prsty na nohách a niečo si praje, splní sa mu to. No uvidíme, či sa deťom splnia sny. Mne už áno. Druhá zastávka bola pri soche kniežaťa Pribinu. No a nakoniec sme sa dostali na hrad. Navštívili sme hradné múzeum. Tu sme mohli vidieť rôzne  písomné dokumenty k počiatkom kresťanstva a prvého štátu na našom území. Najviac nás zaujalo slovo KAZEMATA. Dokonca sme v nej aj boli. To bol teda zážitok! Ešte posledná fotka na nádvorí so sochou pápeža a bolo treba pobrať sa domov. V našom prípade park pod hradom bol dokonalé miesto na občerstvenie a vybitie nadbytočnej energie. Veď pozrite :-)  FOTO