Legenda je slovo latinského pôvodu a znamená čítať. Je to príbeh o svätcovi, ktorý sa odohral v skutočnej dobe, ale je obohatený o zázračné prvky. V čase sv. Cyrila a Metoda na našom území žili aj iní svätci. K najznámejším patria sv. Svorad a sv. Benedikt. Legendu o nich napísal benediktínsky biskup Maurus, ktorý žil v kláštore na Slovensku, kde sa stretol so sv. Benediktom. Ide o najstaršiu zachovanú legendu o živote týchto svätcov. Naši piataci sa s nimi zoznámili na hodinách náboženskej výchovy a spoločne vytvorili zaujímavé projekty. Aké? Posúďte sami. FOTO

Legenda je slovo latinského pôvodu a znamená čítať. Je to vlastne príbeh o svätcovi, ktorý sa odohral v skutočnej dobe, ale je obohatený o zázračné prvky.  V čase Cyrila a Metoda na našom území žili aj iní svätci. K najznámejším patria sv. Svorad a sv. Benedikt. Legendu o nich napísal benediktínsky biskup Maurus a je to najstaršia  zachovaná  legenda. Naši piataci  sa zoznámili s nimi na hodinách náboženskej výchovy a spoločne vytvorili zaujímavé projekty, aké? Posúďte sami. FOTO

Na hodine etickej výchovy sme sa rozhodli,že sa zahráme na cukrárov. Deti si priniesli perníčky, ozdoby a v našej školskej kuchynke nám naše šikovné siedmačky pripravili sneh, ktorý sme použili na ozdobenie perníčkov. Všetci usilovne a zaujato zdobili a vytvorili krásne vianočné ozdoby, ktoré môžte vidieť na Vianočnom bazáre.

Dňa 22.11.2019 sa v ZŠ Kolárovice konalo okresné kolo v streľbe zo vzduchovky za účasti žiakov našej školy. Našu školu reprezentovali v kategórii mladší žiaci: Petrek (V.A), Gaňa (V.A), Pradeniak (IV.A) a v kategórii starší žiaci: Seddaoui (IX.A), Pinčík (IX.S), Sedliak (VII.B). I napriek tomu, že sme s danými žiakmi tento rok nedosiahli medailového umiestnenia, pozitívnym prísľubom do budúcnosti zostáva účasť žiakov v kategórii mladší žiaci.

 

oldies19

vych poradDni otvorených dverí v Súkromnej strednej odbornej škole ochrany osôb a majetkuVranovská 4, Bratislava, sa uskutočnia v dňoch 17. októbra 201928. novembra 2019 a 10. januára 2020, a to v čase od 9,00 do 13,00 hod.

Program DOD zahŕňa aj: prehliadku laserových strelníc, ukážky výcvikových zbraní a základné informácie o streľbe a zbraniach, ukážky výcviku profesijnej sebaobrany, ukážky kondičných a špeciálnych tréningov v telocvični, testovanie sily kopu na špeciálnom mechu, ukážky odborných predmetov kriminalistika, právo a ochrana osôb a majetku, miesto činu a prehliadku Regrutačného strediska Ministerstva obrany SR.

O 10,00 hod., 11,00 hod. a 12,00 hod. sa budú konať vystúpenia ukážok bojových umení (aikido, japonské jujutsu, aiki sumo) a profesijnej sebeobrany.

Bližšie informácie o škole možno získať na www.wa.sk, http://ssosoom.edupage.org/, na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., a tiež telefonicky na 02/63812377 kl.15, 0918 189 498.

               MIlí rodičia - darcovia krvi!

Dňa 16.10.2019 sa na našej škole v priestoroch telocvične uskutoční odber krvi. Prosíme rodičov - darcov, ktorí by sa mohli zúčastniť tohto odberu, aby prišli podporiť našu školu, a zároveň napomohli k záchrane životov. 

Bližšie informácie u p. uč. Šefarovej na t.č. 0903 965 296.

20190514 141457Posledné mesiace školského roka sa žiaci vždy tešia na koncoročné výlety. Navštevujú rôzne múzeá, jaskyne, ale aj hrady a zámky. Vždy sú plní očakávaní, čo nové sa dozvedia a ako jednotlivý hrad či zámok vyzerá. Na výtvarnej výchove sa žiaci piateho aj šiesteho ročníka pokúsili zostrojiť "svoj hrad, svoj zámok" podľa vlastných predstáv. Pracovali so špajdlíkmi. Boli veľmi trpezliví a práce boli naozaj nápadité.

foto

Objavy, skúmanie či pozorovanie nových vecí je neoddeliteľnou súčasťou života nás všetkých. A tak  sa   žiaci I. stupňa vybrali na putovanie po neobyčajnej, záhadnej planéte,aby spoznali jej nádherné   zákutia. 

Nakukli do sveta hudby, spevu i tanca, ktoré im sprostredkovali žiaci Základnej umeleckej školy   v Bytči. Dvere do každého z týchto svetov si otvorili s husľovým kľúčom, notami a so zatajeným dychom   sa nechali unášať na vlnách fantázie. FOTO